Stosowanie wysokiej jakości, szczelnych zbiorników jest koniecznością niezależnie od tego, czy mowa jest o lub budynkach mieszkalnych lub obiektach przemysłowych. Produkty z tej kategorii dzielą się na dwie główne grupy: zbiorniki dwupłaszczowe i jednopłaszczowe. Czym różnią się obydwie kategorie?
Zbiornik na paliwo, wodę itp. jedno- i dwupłaszczowy. Co je łączy?
Niezależne od typu zbiorników, rozwiązania z tej grupy pozwalają na przechowywanie wody oraz substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Do substancji tych zalicza się na przykład paliwo. Firmy transportowe, przemysłowe itp. stosują zbiorniki, by zminimalizować ryzyko zanieczyszczeń, ale także pożaru czy wybuchu.
Zarówno zbiorniki jedno-, jak i dwupłaszczowe dostępne są w różnych pojemnościach. O ile najmniejsze z nich pomieszczą nie więcej niż kilkaset litrów substancji ciekłych, to najbardziej obszerne zbiorniki pozwalają na sprawne przechowywanie nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy litrów wody czy paliwa.
Zbiorniki te są dostępne w różnych kształtach, wersjach kolorystycznych itp. Dzięki temu nie powinno być większego problemu z wyborem rozwiązań dla konkretnego użytkownika.
Zbiorniki jednopłaszczowe i dwupłaszczowe. Jakie są różnice?
W pewnym uproszczeniu zbiornik jednopłaszczowy to podstawowa wersja tego typu urządzenia. Zasadniczo, rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku tych osób prywatnych lub przedsiębiorców, którzy zamierzają gromadzić „zwykłą”wodę lub substancje, które w razie wycieku nie doprowadzą do poważnego zanieczyszczenia lokalnego ekosystemu. Wersja jednopłaszczowa to dobry sposób działania w przypadku wspomnianej już wody, nawozów itp.
Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zbiorniki jednopłaszczowe, są wersje mobilne. Dzięki specyficznej konstrukcji mogą one być z łatwością wykorzystywane do transportu z użyciem na przykład wózka widłowego.
Z kolei zbiornik dwupłaszczowy to bardziej zaawansowany, rozbudowany oraz szczelny wariant. Tego typu pojemnik jest znacznie bardziej odporny i wytrzymały na uszkodzenia (pęknięcia itp.) dzięki dodatkowej warstwie. To właśnie ten drugi płaszcz sprawia, że ochrona przed wyciekiem cieczy jest znacznie bardziej skuteczna. Wymienione zalety sprawiają, że zbiornik dwupłaszczowy jest stosowany na przykład w celu przechowywania olejów, paliwa itp.
Gdzie kupić zbiorniki?
Wysokiej jakości, wytrzymałe zbiorniki (wykonane m.in. z polietylenu) można znaleźć m.in. w sklepie internetowym https://ekozbiorniki.pl/kategoria/zbiorniki-na-olej/.